هفته سی و هفتم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری

در هفته سی و هفتم بارداری را باید تاریخ نزدیک شدن به زایمان و تولد نوزاد دانست اما متخصص زنان مدت کامل را هفته سی و نهم می داند. در حالی که در هفته سی و هفتم بارداری  نیز نوزاد کامل رشده کرده و بالغ شده است و چنانچه متولد شود جای نگرانی ندارد ، زیرا ریه و مغز نوزاد رشد و نمو لازم را کرده است.

تغییرات نوزادان در هفته سی و هفتم بارداری به چه صورتی می باشد؟

بسیاری از نوزادان دراین هفته دارای موی سر کامل می باشند. یکی از شگفتی های موی نوزاد در این است که ممکن است که هم رنگ موی پدر و مادرش نباشد. اغلب مادرانی که رنگ موی تیره دارند، فرزندانشان موهای بلوند و روشی دارند.. باور کردنش سخت است اما جنین شما تا لحظه‌های آخر بارداری هم در حال رشد است. جنین هنوز به مکیدن انگشت و بلعیدن کاریوتایپ مایع آمنیوتیک مشغول است و به راحتی چشم ها را باز و بسته می نماید و طرز قرار گرفتن اشیاء در دست را نیز تمرین می کند.. چشم‌هایش را باز و بسته می‌کند و گرفتن اشیا را هم تمرین می‌کند، اما یکی از تمرین های مهمی که در حال انجام دادن بدان است، نفس کشیدن می باشد. در هفته سی و هفتم بارداری قد جنین به 49.5  سانتی متر و وزنش 2884 گرم می رسد.

تغییرات مادران در هفته سی و هفتم بارداری به چه صورتی می باشد؟

ممکن است که انقباضات رحمی (Braxton Hicks) در این هفته بیشتر شده و باعث مکدر شدن آنان شود هم چنینی عارضه ای افزایش ترشحات واژنی نیز که همراه با خون می باشد، نگرانی را در آنان ایجاد کند. ممکن است در حال حاضر اغلب در حال حاضر و ممکن است طولانی تر و ناراحت کننده تر. شما همچنین ممکن است افزایش ترشحات واژن را متوجه شوید. شایان ذکر است که گفته شود در صورت داشتن خونریزی های پی در پی و مداوم باید حتما به متخصص زنان و یا ماما مراجعه کرده و علت را بررسی نمود، زیرا می تواند از علل پلاگ موکوسی باشد و منجر به زایمان شود.

مادران در این هفته باید بسیار محتاط باشند هرچند که بیشتر تمایل به  خوابیدن  و یا دراز کشیدن در آنان بسیار زیاد می شود.

هفته-سی-و-هفتم-بارداری

چه آزمایشاتی در هفته سی و هفتم بارداری صورت می گیرد؟

ممکن است که در این هفته متخصص زنان اقدام به بررسی و معاینه قسمت لگن بنماید و تمام جوانب را ارزیابی کند. یکی از نشانه های زایمان این است که گردن رحم نسبت به هفته های گذشته کمی نرم تر و انعطاف پذیرتر می شود، اما اگر هنوز رحم سفت و طول مجرای درون آن زیاد باشد، زمان زایمان هنوز فر انرسیده است.

یکی دیگر از آزمایشاتی که در این هفته زیاد صورت می گیرد، بررسی قرار گیری جنین در رحم می باشد، متخصص زنان خواهان آگاهی پیدا نمودن از این می باشد که جنین اکنون در چه وضعیتی قرار گرفته آیا سرش به دهانه رحم نزدیک شده است یا خیر.

در صورتی که پا سمت دهانه ای رحم قرار گرفته باشد، متخصص زنان برخی از تمرینات و حرکات را به مادران اموزش می دهند که موقعیت نوزاد تغییر پیدا نماید . باید بگوییم که متخصص زنان و یا ماما در تغییر موقعیت جینی نمی تواند اقدامی انجام دهند.

یکی دیگر از مواردی که متخصص زنان بر مادران انجام می دهد این است که عفونت قبل و یا بعد از زایمان را کنترل کند زیرا چنانچه مادری چه زایمان طبیعی و یا زایمان سزارین را اعمال نماید دچار عفونت خواهد شد اما اگر عفونت قبل از زایمان در مادری نمایان شود باید بلافاصله درمان نمود و عارضه را برطرف کرد.

مادران در هفته سی و هفتم بارداری  باید از مواد غذایی مغذی و مفید بیش از سابق مصرف نمایند و از خوردن شام سنگین اجتناب کنند زیرا این عارضه تاثیرات منفی را در پی خواهد داشت و مادر را سنگین کرده و در نتیجه خواب مادران بیشتر خواهد شد برای کنترل نمودن این معضل بهتر است که وعده های کوچک و زیاد مصرف شود.

در آزمایشگاه ژنتیک سیتوژنوم تمام آزمایشات و تست های لازم قبل از بارداری انجام می شود .دقت و صحت نتایج در آزمایشات امری مهم است در نتیجه در انتخاب آمایشگاه دقت کنید . شما می توانید برای مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید :

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۶۳۱۱۹۷

 

 

آمینوسنتز

مشاوره ژنتیک

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هجده =